Counter Strike Logo

Go down

Counter Strike Logo

Пишување  AgS on Пон Апр 27, 2009 1:55 pm

прво што требе да направите е да ја симнете програмата
Код:

http://www3.evilshare.com/d3fdcfe0-6758-102c-9e6f-000b6aa2a5f8

одзипувајте ја каде сакате потоа 2пати кликнуваме на HlTagConverter.
1.кликнете на Open Image потоа одбере било која слика
2.Кликнете на Adjust Image...потоа кликнете на Auto Size а потоа кликнете на Apply changes and convert to 256 colors.
3.Кликнете на Save Tag,потоа ке ви се појави прозорец на кој требе да го селектирате "Export to WAD file" и кликнете ок.потоа сликата треба да ја снимиме 2пати еднаш како tempdecal и кликнете save а вториот пат како pldecal.Копирајте ги 2та фајла во Counter strike/cstrike
1СЛИКА

2СЛИКА

3СЛИКА

4СЛИКА
[img][/img]
5СЛИКА

6СЛИКА

7СЛИКА
AgS
AgS
Admin

Број на мислења : 7
Join date : 2009-04-24

http://counter-strike-mkd.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот