Create Counter Strike 1.6 Server

Go down

Create Counter Strike 1.6 Server

Пишување  AgS on Пон Апр 27, 2009 1:47 pm

За да инсталирате Counter Strike 1.6 dedicated server ви треба:
Windows XP процесор 1000 ghz меморија 256 рам меморија
300-400мб слободно место на дискот

Следете ги инструкциите:
1.Конектирајте се на интернет.
2.Данлоадирајте го
Код:

http://www3.evilshare.com/52f2f2c4-639b-102c-9e6f-000b6aa2a5f8

CS 1.6 Creator Installer и одзипувајте го каде сакате.
3.Креирајте нов фолдер на дискот во C/D каде сакате и преименувајте го како HLDS.
4.Сега кликнувате 2пати на installer.exe кога ке ви се отвори прозорецот ке го најдете фолдерот HLDS којшто претходно го направивте и ке кликнете ок и почекајте некое време.Ќе ви се појави плав екран и ќе почне да се инсталираат компонентите потребни за серверот,ќе почекате некое време,кога ќе заврши со данлоадирањето на потребните работи за серверот ќе отворете во фолдерот HLDS и големината треба да биде 315мб ако не е 315мб повторете го од почеток истото ова.Отворете го HLDS фолдерот (требе да изгледа вака)


Сега отворете го cstrike фолдерот,требa да изгледа вака


5.Следното што требa да го направите е да го данлоадирате пачот swds.dll за да можат да влезат вашите пријатели.
Код:

http://www2.evilshare.com/d82334d8-686c-102c-8ebf-0007e90cfb90

6.Следниот чекор е:отворете го server.cfg со Wordpad,потоа побарајте го sv_lan 1 и заменете го со sv_lan 0 потоа копирајте ги овие линии подоле
setmaster add 69.28.151.162
setmaster add 72.165.61.189
setmaster add 207.173.177.11
setmaster add 68.142.72.250
setmaster add hlmaster.jolt.co.uk
setmaster add 65.73.232.251:27040
setmaster add 65.73.232.253:27040
setmaster add 207.173.177.12:27010
setmaster add 207.173.177.11:27010
Снимајте и излезете
7.Последниот чекор е да го исклучите вашиот firewall доколку не е иклучен...
одете во Start>Control Panel>Security Center>Windows Firewall>Off
AgS
AgS
Admin

Број на мислења : 7
Join date : 2009-04-24

http://counter-strike-mkd.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот