Counter Strike Background

Go down

Counter Strike Background

Пишување  AgS on Вто Апр 28, 2009 2:07 pm


За да направиш позадина ти треба HL Splash Creator.
1.) Направи слика од 800x600 пиксели.

2.) зачувај го како *.jpg

3.) Стартувај го HL Splash Creator и отвори ја твојата слика.

4.) Кликни на Create Clipped TGA's

5.) Сега имаш 12 фајла

* копирај ги сите 12 *.tga Files во *\Counter-Strike 1.6\cstrike\resource\background
* Готово
AgS
AgS
Admin

Број на мислења : 7
Join date : 2009-04-24

http://counter-strike-mkd.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот